Projekt: Egzamin AZ-900

Status:
Zakończony
Opis:
AZ-900 to egzamin Microsoft Azure Fundamentals. Pod linkiem wszystkie wymogi dotyczące egzaminu itp.
Założenia:
Zdać egzamin
Pomysł:
Microsoft zapewnia kurs i wszelkie informacje na stronie samego egzaminu. W materiałach dostępnych dla mnie w ramach mojej firmy (partnera Microsoft) znalazłem również szkolenia, które tenże egzamin omawiały. Poza tym miałem możliwość wziąć udział w darmowym szkoleniu, po którym dostałem darmowy voucher. Ponad tydzień zajęło mi przygotowanie wszystkiego co mam, pieczołowite zapisanie linków jak również uruchomienie kontaktów, które wysłały mi swoje materiały do przygotowania się. Na egzamin zarejestrowałem się około półtora miesiąca później, solennie obiecując sobie, że się pouczę i przejrzę wszystkie materiały, które dostałem.
Wykonanie:
Darmowy voucher to jedyne co zostało mi po szkoleniu, gdy na tydzień (może dwa) przed egzaminem obudziłem się, że to już. Było za późno na kursy, więc znalazłem stronę z pytaniami do tego egzaminu (adres podam zainteresowanym) i tam stukałem pytania. W międzyczasie udało mi się nawet obejrzeć kawałek kursu i wtedy zauważyłem, że gdy próbuję odpowiadać na pytania sam, czasem po prostu odpowiedź mi się nie zgadza, za to pod pytaniem jest mnóstwo komentarzy. I ludzie się tam kłócą, podając sobie konkretne odnośniki do stron z dokumentacji Microsoft. W tym momencie życie stało się dużo prostsze. Egzamin zdałem.
Na przyszłość:
Strona z pytaniami weszła na stałe do moich przygotowań – właśnie ze względu na społeczność, która za tym stoi. Nie wiem, czy dedykowany kurs by mi pomógł, tutaj wypełniałem braki i dzięki tym ludziom byłem w stanie trafić od razu dokładnie w miejsce, którego potrzebuję. Przydało się to również później w pracy, nauczyłem się sam poszukiwać w dokumentacji Microsoft potrzebnych mi informacji, a nawet zapisałem się do TechCommunity, gdzie również zdobywałem bardzo praktyczne informacje. Dodatkowo odkryłem, że – jeśli chodzi o Azure – najlepiej trafia do mnie tłumaczenie Tima Warnera i każda minuta z jego wykładu, mimo że częstokroć dodaje więcej niż trzeba, jest dla mnie przydatna. Po prostu mam wrażenie, że myślimy w bardzo podobny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.