Projekt: Strona

Status:
W trakcie / przy końcu
Opis:
Przez tydzień postawię stronę poświęconą ultrauczeniu
Założenia:
Po tygodniu jestem zadowolony ze stworzonego dzieła.
Pomysł:
Przeczytawszy książkę Scotta H. Younga poczułem że to jest to – od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie podzielenie się z ludźmi doświadczeniem odnośnie różnych spraw: kursów, rozwoju, nowości technicznych. Temu służyć miał projekt Dokwalifikowani.pl, który miał pokazywać moją ścieżkę do Data Science. Problemem było, że musiałbym ograniczyć się do jednego tematu, źle podszedłem do wizji i popełniłem wiele innych błędów.
Ultrauczenie pozwala mi przeskakiwać między wieloma elementami, poza tym chodziło również o mój sposób pracy – nie boję się wyzwań, nie boję uczenia i nawet swego czasu szczyciłem się mottem: nie ma czegoś, czego nie mogę się nauczyć. Tu założyłem na wykonanie dzieła tydzień, przy czym jak najmniej miało to wpływać na moje stosunki z rodziną.
Wykonanie:
Na załączonym obrazku – strona stoi. Tym niemniej zacząłem od planu – zrobiłem go w draw.io. Miałem kupioną domenę i dzięki filmikowi z Youtube nauczyłem się, jak podpiąć hosting. Potem pobrałem WordPress i zainstalowałem. A potem dobrze, że spotkałem Olę, bo nieintuicyjny to interfejs. Potem już poszło – napisałem teksty w OneNote i przeniosłem na stonę. Wtyczkę karuzeli kupiłem, bo taki właśnie element chciałem mieć.
Cała historia.
Na przyszłość:
Problemem jest niedokładne ustalenie o co mi chodziło. Co to znaczy – „jestem zadowolony” i co znaczy – „strona stoi”? Nie jestem zadowolony, bo na przykład na niektórych podstronach znajduje się dziura, której nie byłem w stanie zlikwidować. Nie rozumiem jeszcze wielu rzeczy, a z drugiej strony wiem już jak się w tym wszystkim poruszać i umiem sobie przygotować wiele materiałów, zmieniać ustawienia. Więcej o tym w tym wpisie.
Tydzień to dużo i mało – wiem, że żeby zrozumieć wszystko, np CSS nie wystarczyłoby w żaden sposób, bo do tego trzeba siedzieć, testować, sprawdzać i zrobić kilka projektów od początku, a nie korzystać z szablonów jak ja. Z drugiej – udało się zrobić naprawdę wiele, tym bardziej, że musiałem przygotować wiele rzeczy dookoła, np założyć Instagram i Facebook.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.