Jasna strona MOOCy

Na Youtube już dostępny jest nowy materiał.  Zachęcam do obejrzenia, choć pozwolę sobie tu pokrótce opowiedzieć, o co chodzi.
Podczas swojego uczenia i rozwoju korzystałem z różnych materiałów i miejsc w sieci. Swego czasu dostałem w firmie zadanie przygotowania oferty szkoleniowej dla pracowników, z zaleceniem żeby była to oferta darmowa. Tak trafiłem na skrót MOOC.
Massive Open Online Courses to oferta darmowa i gdy przyjrzałem się jej wtedy – nie wierzyłem, że te wszystkie rzeczy są dostępne za darmo. Może dlatego tak bardzo lubię portal Coursera?

W materiale przedstawiłem kilka portali zachodnich, gdzie materiały dostępne są w języku angielskim . Bardzo pokrótce i bardzo ogólnie opowiadam o: MOOC.org, EDX, FutureLearn, ClassCentral, Coursera oraz pokazuję jak założyć oraz aktywować konto na tej ostatniej platformie. Dodatkowo zobaczycie stronę MIT i CognitiveClass.
Potem postanowiłem pokazać kilka polskich zasobów: Navoica, czyli PolskiMOOC.pl, Copernicus College, a także darmowe zasoby z AGH oraz Khan Academy dostępne po polsku. Pozwoliłem sobie również pokazać interesujący zbiór na stronie LifeGeek.pl oraz nieco inny aspekt szkoleń (Fundacja Aktywizacja) oraz projekt, którym miałem przyjemność brać udział: CyberPlac.

Zapraszam do oglądania.

Co do planów – wróciłem do kursu User Experience & Interaction Design for AR/VR/MR/XR. Potem mam zamiar zająć się Blenderem / Unity. Nie uprzedzajmy przyszłości:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.