Imprezy, na których warto być

W ostatnim filmiku zapowiedziałem, że pokażę konferencję, gdzie prawdopodobnie będą dostępne vouchery. I tak oto jest ziemia obiecana – Microsoft Inspire. Plus jest taki, że spotkanie jest dla posiadaczy konta Microsoft, co sprawdziłem na swoim przykładzie. Cała instrukcja do zapisania się – w materiale video na Youtube.

Miałem ostatnio przyjemność uczestniczyć w szkoleniu na temat App Maker, narzędzia w ramach Microsoft Power Platform. Samo w sobie narzędzie pozwala na przygotowanie aplikacji tzw. low-code, a więc bez użycia lub z użyciem niewielkiej ilości kodu. Co więcej – można zaangażować w to również bardzo popularne modele sztucznej inteligencji. Więcej na dedykowanym blogu .

Wychodzę z założenia, że jak się uczyć to po coś: wykorzystać w pracy, dostać certyfikat, stworzyć coś do portfolio. W związku z tym polecam również Microsoft Training Days (o tym również pisałem i mówiłem swego czasu). Można sobie wyfiltrować, co potrzebne i tak dostępne są szkolenia na temat samej Power Platform jak również App Maker. Dodatkowo dni oznaczone jako „Fundamentals” dają zwykle wejście na egzamin (w tym przypadku PL-900).

Przygotowuję materiał o przyszłości, która nadchodzi szybciej niż mi się wydaje, stąd również pozwolę sobie podzielić się z Wami takim oto wydarzeniem: Google Quantum Summer Symposium 2021. Tak, kwantowe. Tak, o komputerach kwantowych. Tych, co prawda, jeszcze nie ma, bądź są jakieś zaczątki (jak np ten od IBM), ale okazuje się, że Microsoft czy IBM już oferują usługi z tym związane. O czym w innym materiale, tym niemniej – sama konferencja może być interesująca. Ja się zapisałem. Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie spróbował znaleźć w sieci jakiegoś miejsca, gdzie te wydarzeń od Google szukać i znalazłem, na stronie Google Developers.

Przy tym wszystkim nie zapominam o wirtualnej rzeczywistości. W efekcie, zajrzałem znów na AltspaceVR i tu wydarzeń wysyp, z czego ja postaram się pojawić choć na chwilę w: Educators in VR (mają co jakiś czas spotkania, jak również cykl cotygodniowych warsztatów) oraz Altspace SDK (codwutygodniowe spotkania, podczas których omawiane są nowości dla tworzenia światów w AltspaceVR).

Znalazłem też spotkanie od Awe Academy na warsztat VR, niestety kosztujący 700 dolarów. Nie powstrzymało mnie to przed sprawdzeniem samej strony AweAcademy i cóż mogę powiedzieć poza tym, że na pewno przyjrzę się jej bliżej. bo zachwyca mnie współistnienie na stronie obok siebie dziedzin jak współczesna filozofia (tak, naprawdę poświęcone filozofii), kosmiczne obywatelstwo (jak mniemam chodzi o problematykę społeczeństwa związaną z eksploracją kosmosu) oraz, najbardziej mnie interesujące nauka i wykładnicza technologia (w tym mieści się równie szeroki zakres nauk – od robotyki do sztucznej inteligencji). Wygląda, że cała strona jest płatna, lecz przyjrzę się temu lepiej i na pewno się doniosę jak sprawa wygląda.

Zapraszam do obejrzenia całości tego, o czym powyżej na kanale Youtube. I już wkrótce obiecany plan – w kilku punktach, krótko – jakby zupełnie nie Ultrasamoukowo. 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.