Dzień (singielskiej) Niepodległości

Benchmark poinformował o Dniu Niepodległości. W wiadomości znalazła się również ta, że 11.11 to również Dzień Singla, jako że posiada największą liczbę jedynek. Z tej okazji w Chinach już od kilku lat organizowane są wyprzedaże, co przeniosło się na rynek (również) europejski. Konkretne okazje w oryginalnej wiadomości jak również w kilku innych: o sklepie Gearbest,  Aliexpress, zaś zbiorczo – na Pepper.pl.

Ten wyjątkowy dla Polaków dzień Google uhonorowało specjalnym logo wyszukiwarki, widocznym u powyżej.

Komentarz: Wybrałem tę wiadomość, bo czuję się Polakiem i patriotą, a jednocześnie nie chciałbym być utożsamiany z którąkolwiek opcją polityczną, czy – tym bardziej – zadymami na marszach z okazji tego radosnego dnia. Dzień Singli – obchodzony w ten sposób – natchnął mnie jednak do jeszcze jednej refleksji, jak bardzo materialistyczne jest teraz podejście do takich spraw jak samotność. Czujesz się samotny/samotna? Kup sobie nowy sprzęt. Kiedyś, gdy czułem się samotny, po prostu szedłem między ludzi: do kina, kawiarni, baru… Teraz pewnie powinienem zainwestować w lepszy mikrofon lub nowy smartfon, który niewiele będzie się różnił funkcjami od tego, który miałem poprzednio. Dlatego tak cieszą mnie takie wiadomości jak ta o Lightship od firmy Niantic. Nią jednak podzielę się jutro lub pojutrze, na razie nad nią pracuję.

PS. Informację opublikowałem o dzień później, żeby nikt nie podejrzewał mnie o wspieranie konkretnych sprzedawców czy sugerował iż jestem przez nich sponsorowany.

One thought on “Dzień (singielskiej) Niepodległości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.