Bezpieczny wtorek

Z przyjemnością czytam informacje o bezpieczeństwie, zabezpieczeniach nowych i złamanych, atakach i całym tym szaleństwie. Pozwalam więc sobie zacząć kolejny cykl: Bezpieczny wtorek, podczas którego pozwolę sobie podzielić się z Wami porcją linków, które uznałem za interesujące.

Na początek dwa poważniejsze zestawienia: wnioski z debaty nt cyberbezpieczeństwa i wojny hybrydowej na UJ oraz czego się spodziewać z okazji Black Friday.

Grupa Fail0verflow najpierw była bliska złamania, potem zanotowała niewielki sukces, a ostatecznie – jak twierdzi złamała zabezpieczenia konsoli Playstation 5.

Nie obyło się też bez wycieków danych: od Luxmedu przez policyjne nagrania po agentów celnych czy nawet w FBI a Departament Stanu USA skupuje prywatne dane.

Pojawiły się również nowe (inwestuj w Biedronkę, ) i stare (Vinted) przekręty oraz malware.

Nie zabrakło treści na Sekuraku: o dwóch lukach „0 day” w produkctach Microsoft, hackowaniu platformy RobinHood exploitach w serwisach z wiadomościami oraz jak Chrome pozwala stronom blokować dostęp dewelopera.

Na koniec garść dobrych informacji: wzrasta liczba użytkowników 1Password, powstaje projekt ustawy o cyberbezpieczeństwie, a poza tym nagroda za pomoc w ujęciu grupy Darkside.

Zdjęcie: Link11.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.