Znaleziono – odnowiono #1

Okazuje się, że jest kolejna część artykułów / wiadomości, która jest interesująca, lecz są powody, by jej nie pokazywać: albo podobna wiadomość właśnie się pojawiła, albo rozszerza ona dany temat, bądź po prostu przedstawia inną perspektywę, a w reżymie, który sobie narzuciłem (1 wiadomość na dzień) niektóre wiadomości po prostu się nie pojawiają. To miejsce będzie takim właśnie zbiorem nieco zaktualizowanych i dodanych wiadomości. Zapraszam do czytania:

Odnośnie zmiany nazwy Facebook na Meta: Mark Zuckerberg zaprezentował reklamę opartą na obrazie Henri Rousseau (KomputerŚwiat), choć okazało się, że nazwa jest już zajęta (DailyWeb).

Jest dostępne podsumowanie konferencji Microsoft Ignite oczami Microsoft na ich kanale YouTube. Moje powstaje w bólach, jutro / pojutrze będzie krótki poradnik, jak radzić sobie z Cloud Skills Challenge.

Jeśli chodzi o komputery kwantowe, to kolejny krok ku ich powstaniu dzięki drugiej zasadzie termodynamiki zrobiony (Chip), zaś Chiny chwalą się komputerem milion razy mocniejszym od Google (TheNextWeb).

Z obszaru AI wybrałem wieść o tym, że Google pracuje nad wielozadaniowym modelem (ComputerWorld). Dodatkowo – interesujące repozytorium artykułów zawierających pomysły, projekty i realizacje z różnych dziedzin ML.

Na koniec zaś, co do informacji o filmie Diuna, ciekawy eksperyment czy ludzie przetrwaliby na Arrakis (Chip).

Miłego czytania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.