Luźny piątek

MyApple donosi o nowej produkcji AppleTV+.: „Fraglesi powracają„. Jest to kontynuacja bardzo popularnego w latach 80. serialu „Fraglesy” (Fraggle Rock), która zadebiutuje (według zapowiedzi) w styczniu (21.01.2021). Będzie to (podobnie jak oryginał) serial lalkowy dla dzieci, pokazując jednak postaci zarówno znane jak i nowe. Twórcami serialu są Matt Fusfeld oraz Alex Cuthbertson, w prace zaangażowana była również Lisa Henson, córka legendarnego twórcy oryginalnych Fraglesów (i nie tylko) – Jima Hensona. Na platformie dostępne są aktualnie wszystkie sezony z lat 80.

Benchmark informuje o pojawieniu się w sieci nagrania na temat Icelandverse. W klipie, będącym parodią wystąpienia Marka Zuckerberga podczas konferencji Facebook Connect (temat wydania USPP16 ), mężczyzna, opisany jako Zack Mossbergsson, pokazuje zalety… Islandii. Sam będąc nieco podobny do szefa (wtedy Facebooka), używa podobnej gestykulacji oraz sposobu wymowy. Klip został zrealizowany na zlecenie Business Iceland, które jest właścicielem platformy Inspired by Iceland.

Instalki.pl podają informację, że widok znany z ekranu blokady Windows 10 to skały Archway Islands na Wharariki Beach niedaleko miejscowości Pūponga (Nowa Zelandia). Koordynaty GPS to: -40.49997516212785, 172.6706625670343 (dla leniwych – link).

W Gadżetomanii przeczytać można o… telefonie dla czworonogów. Projekt DogPhone został opublikowany przez Ilyenę Hirskyj-Douglas z Uniwersytetu w Glasgow. Powstał nawet prototyp, ukryty w piłce, który, po pchnięciu przez psa, zadzwoni do właścicielki. Więcej na wszystkomającym YouTube.

Zdjęcie: MyApple.pl

Komentarz: Ostatniej wiadomości nie ma co nie doceniać. Owszem, na pierwszy rzut oka nie wygląda poważnie, lecz gadżety (również elektroniczne) dla pupili nie są nowością – począwszy od mniej lub bardziej koszmarnych ubranek przez mechaniczne zabawki po specjalne dozowniki karmy czy sprawdzające „jakość” wydalin kuwety. Według pani doktor rynek będzie wart 20 miliardów dolarów do 2025 roku, więc jest co kroić, jeśli chodzi o tort.

Najbardziej jednak ucieszyłem się z Fraglesów. Filmy Jima Hensona (Niekończoąca się historia, Ciemny Kryształ, Labirynt czy kultowy w niektórych kręgach Willow) to filmy mojej młodości. Nie mówiąc o Muppetach.

Bardzo chciałem, żeby to wydanie było pozytywne i lubię ciekawostki. Przyjemność sprawia mi, że wiem takie bzdury jak to, gdzie zostało zrobione to zdjęcie. Wielokrotnie zresztą sprawdzałem miejsca widoczne na ekranie blokady, bo rzeczywiście były zjawiskowe – tego niestety nie było wśród nich. I dlatego chciałbym wybrać się na Islandię. Jak to napisał The VergeMetaverse, schmetaverse. I’m ready to go to the Icelandverse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.