Środa z UltraSamoukiem – Wspomnienia

Uwaga! Notka dostępna jako film na mojej stronie Facebook!

Android.com.pl poinformował o śmierci Masayukiego Uemury, japońskiego projektanta elektroniki, w tym NES (Nintendo Entertainment System) i SNES (Super Nintendo Entertainment System). W Polsce konsola NES znana była jako Pegasus (Famicon). Uemura był odpowiedzialny m.in. za stworzenie pistoletu do gry Duck Hunt. Twórca miał 78 lat.

PurePC podaje, że serwis Pirate Bay skończył 18 lat. Z tej okazji dla serwisu TorrentFreak wypowiedział się Peter Sunde, właściciel popularnego serwisu z torrentami, informując, że: Pirate Bay ma swoje własne życie i nie można go zatrzymać. Jedyny sposób, w jaki może umrzeć, to jeśli ludzie, którzy go prowadzą, znudzą się i spróbują go uśmiercić.

Antyweb donosi, że GG (kiedyś gadu-gadu) wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikatora. Serwis zachęca osoby i instytucje do weryfikacji kont. Wprowadzono automatyczną zmianę statusu na „Zaraz wracam”, do profilu można dodać więcej niż jedno zdjęcie oraz wylosować osobę do rozmowy, co ma się opierać na lokalizacji.

Dodatkowo:

Polacy zgarnęli 1,5 mln zł na telefon, który nic nie potrafi. Mudita Pure trafia do pierwszych klientów (SpidersWeb)

Portal technologiczny Hexus.net kończy swoją działalność po 23 latach aktywności. Wraz z nim zniknie redakcja Bit-tech.net (PurePC)

29 lat temu wysłano pierwszego SMS-a. Oto co zawierała wiadomość – Komputer Świat

Roksa.pl – znamy szczegóły afery, w tle 40 mln zł (Telepolis)

Komentarz: Zamiast „Wspomnienia” powinienem chyba napisać: „Nostalgia”. Torrentów nie używam już dawno, zresztą nie do końca ich używanie rozumiałem, podobnież, niekoniecznie chciałem czekać, aż źródło będzie dostępne. Taką miałem przypadłość, że jakoś wyszukiwałem mało popularne materiały, a udawało się je zawsze znaleźć na jakimś Rapidshare lub innym wtedy dostępnym share. Odpowiadając naewentualne pytanie o Roksa.pl – nie zdarzyło mi się używać, zauważyłem jednak, że wiadomość stała się bardzo popularna wśród serwisów, które przeglądam.

Definitywnie jednak kończy się pewna era – wcześniej Clive Sinclair (o czym również informowałem) czy Witold Podgórski. Tylko w tym roku. Odchodzą indywidualności o silnych osobowościach, ciągnące całe projekty. Mam na myśli osoby, bez których by się nie udało. Dziś, gdy w Apple inżynierowie wymyślają, że będą od dziś robić latające taksówki a nie Apple Car – zastępuje się ich, a osoby takie jak Masayuki Uemura były niezastąpialne. Czy chodzi tylko o technologię, która pamięta lepiej. Kiedyś wszystko trzeba było zapisać, dziś mogę podyktować zegarkowi, co życzę i on to dla mnie pracowicie zapisze w formie tekstowej. Wtedy zaś wszystko było w wielkich umysłach tych wielkich ludzi. Ja, choć daleko mi do Sir Clive’a Sinclaira czy Masayukiego Uemury, bardzo lubię ten stan, gdy pomysł jest tylko w mojej głowie. I choć to staromodne, może niepraktyczne, to wciąż uważam, że kartki papieru nie zastąpi przy projektowaniu czy obliczeniach (w sensie: zbierania myśli) żaden tablet czy telefon. Choć, niektórzy twierdzą (some say), że pracuję nad tym;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.