Inspiracje

Scott H Young

Jeśli jesteś tutaj, istnieje szansa, że przeczytałaś/przeczytałeś książkę tego właśnie człowieka "Zostań ultrasamoukiem". Ja przeczytałem i odkryłem, że robię to już jakiś czas, teraz już świadomie.
Legenda ultrauczenia, w ciągu roku przygotował się i zdał egzaminy 4 lat informatyki MIT a potem nauczył się płynnie mówić w 4 językach w rok.
Zapraszam na stronę Scotta H Younga oraz do obejrzenia jego prezentacji TED.

Strona Scotta Younga

Cal Newport

Jego również poznałem dzięki książce "Cyfrowy minimalizm", która była dla mnie objawieniem.Podziwiam w nim bycie cyfrowym minimalistą przy pozostawaniu profesorem na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Georgetown. Jednym z jego założeń jest cisza, również elektroniczna, dlatego poleca używanie mediów społecznościowych tylko w przeglądarce.
Polecam stronę Cala Newporta, jego wystąpienie TED oraz inne jego książki.

Strona Cala Newporta

Emily Wapnick

Wystąpienie na TED, w którym ją obejrzałem było czymś niesamowitym.
Dotarło do mnie, że nie jestem sam, że to nie jest tak, że moja kariera nie idzie, tylko po prostu nie mogę się nacieszyć nowymi rzeczami. I że to się nazywa. Multipotentialite.
Niestety, jej książki nie są jeszcze dostępne w języku polskim.
Zapraszam na stronę o multipotencjalnych osobach prowadzoną przez Emily Wapnick oraz do obejrzenia jej wystąpienia TED.

Strona Emily Wapnick

Tristan Harris

Po części cała zmiana zaczęła się od niego. Swego czasu pracownik Google, teraz walczący o ludzką twarz technologii (twórca Centrum dla Ludzkiej Technologii), zwolennik skupienia i demaskator machinacji wielkich koncernów.

Zapraszam na stronę Tristana Harrisa oraz do obejrzenia jego wystąpienia TED.

Strona Tristana Harrisa

Mariusz Kędziora

Ewangelista.it, którego wystąpienie podczas konferencji Microsoft na temat swojej marki stało się dla mnie inspiracją. Znam również dlatego że w którymś momencie mojej kariery połączyłem swoją karierę z Microsoft Teams. Zapraszam na stronę Mariusza Kędziory oraz jego kanał na Youtube. Niestety, wystąpienia o którym wyżej, nie byłem w stanie znaleźć.

Kanał Youtube Mariusza Kędziory

Szymon Szczęśniak

Dzięki wystąpieniu wcześniej wspomnianego trafiłem na nazwę Hrejterzy i zobaczyłem jeden z materiałów:
Czy w wieku 30, 40 lub 50 lat można zacząć pracę w IT?
Tak wymyśliłem stronę dokwalifikowani.pl, a koniec końców - tę na której jesteście teraz. Zapraszam na kanał Youtube HRejterów oraz to, co zainspirowało mnie jeszcze bardziej - stronę CodeTwo.

Kanał HRejterów